KUĢNIECĪBAS INDUSTRIJA

KOROZIJAS KONTROLE

Īstenojam kontroli un aizsardzību pret koroziju:

  • piestātņu būvēs,
  • krasta būvēs un iekārtās,
  • kuģiem, kuteriem, jahtām, laivām no korozijas ietekmes,


no korozijas ietekmes

  • no ultravioletā sabrukuma
  • no dažādiem jūras organismiem

izmantojot jaunākos sasniegumus “zem atslēgas”

Kontrolē un aizsargā no šādiem korozijas veidiem:

Galvaniskā korozija

(elektroķīmiskā korozija), rodas, ja pastāv atšķirība starp dažādo metālu elektrisko potenciālu, kas ir iegremdēti elektrolītā (piemēram, jūras ūdenĪ).

Šis korozijas process ir pastāvīgas strāvas iedarbība, kurā aktīvākais metāls - kuģa korpuss, kļūst par anodu un tiek pakļauts korozijai, bet mazāk aktīvais metāls (piestātne, cits kuģis ar mazāku koroziju) kļūst par katodu.

Galvaniskā vai elektroķīmiskā korozija noved pie lielākajiem un ātrākajiem kuģu korpusu daļu bojājumiem, kas atrodas ūdenī.

Korozijas intensitāte ir atkarīga no daudziem faktoriem: ūdens temperatūras un sāļuma pakāpes, metāla korpusa ķīmiskā sastāva, kā arī no skābekļa daudzuma ūdenī. Kuģniecībā galvaniskos tvaikus veido dažādu metālu saskare, piemēram, ostā, kad kuģi atrodas reisā.

Cits galvaniskās korozijas piemērs ir paaugstināts korozijas ātrums jūras ūdenī, saskaroties ar vara sakausējumiem.

Galvaniskā korozija var būt īpaši stipra apstākļos, kad aizsargplēves neveidojas vai kad tās likvidējas erozijas korozijas rezultātā.

Atmosfēras korozija

Galvenokārt mitruma un skābekļa dēļ - pastiprinās piesārņotāji, piemēram, sēra un nātrija hlorīda savienojumi, kā arī sāls aerosoli. Pētījumi liecina, ka metāla korozija jūras krastā var būt 400 līdz 500 reizes lielāka nekā tuksnesī.

Atmosfēras korozija - elektroķīmiskais process - nepieciešams elektrolīts. “Neredzamiem” elektrolītiem plānas plēves veidā ir tendence veidoties uz metāla virsmām, sasniedzot noteiktu kritisko mitruma līmeni. Metāliskām virsmām mitruma līmenis ir aptuveni 60 procenti nepiesārņotā vidē. Kritiskais mitruma līmenis ir mainīgs, atkarībā no tādiem faktoriem kā korozīvs materiāls, korozijas produktu daba.

Fretings

attiecas uz korozijas bojājumiem, ko izraisa slodze un ja ir atkārtota virsmas relatīvā kustība, piemēram, vibrācija. Bedrītes, rievas un/vai oksīda atliekas raksturo šo korozijas tipu, kas parasti sastopams mehānismos, gultņu mezglos un bultskrūvju detaļās.

Bojājums notiek, ja divas stipri noslogotas virsmas - kas nav paredzētas kustībai viens pret otru - nonāk saskarē, likvidējot jebkuru aizsargplēvi no metāla virsmām un pakļaujot svaigu aktīvu metālu atmosfērā korozijas iedarbībai. Virsmas saskarē, kas tiek pakļautas vibrācijai transportēšanas laikā, bieži ir pakļautas korozijai.

Bioloģiskā

Metāla bioloģiskā vai biokorozija notiek, ja ūdenī ir dažādas baktērijas, mikroorganismi, koraļļi, gliemeņi, un citas dzīvo organismu sugas. Uzkrājoties un pārklājot kuģu zemūdens daļas, dzīvie organismi būtiski palielina skābekļa piekļūšanas laukumu pie aizaugušajām virsmām, rada dažādus nelīdzenumus. Tā sākas gludo virsmu bojājumi, pastiprinot citu korozijas veidu iedarbību.

Tomēr ne vienmēr kuģu zemūdens daļu pārklāšanās ar dzīviem organismiem izraisa koroziju. Piemēram, ja kuģa zemūdens daļa pārklājas ar mīdijām , rūsas veidošanās process ievērojami palēninās. Lieta ir tāda, ka šie organismi patērē lielu daudzumu skābekļa, tādējādi ierobežojot to piekļuvi korodējošai virsmai.

Mūsu speciālisti rūpīgi izvērtē bioloģiskās ietekmes, un nosaka vai ir vajadzīga tūlītēja attīrīšana vai tā vēl nav vajadzīga.

Ir daudz citu specifisku korozijas veidu ar daudziem iemesliem un izpausmēm. Dažādi eksperti sadala koroziju dažādos veidos.

Piemēram, pēdējās pieejas piekritējs, bijušais Ohaio Universitātes profesors Marss Fontana, sadalīja koroziju astoņās atsevišķās formās:

viendabīga, galvaniska, spraugas korozija, punktveida korozija, starpkristāliska korozija, selektīvā izskalošana, erozijas korozija un korozija zem sprieguma.

Neatkarīgi no pieejas, mūsu licenzētais korozijas inženieris var, gan novērtēt konkrētu korozijas problēmu, gan ieteikt attiecīgus labošanas un/vai profilakses pasākumus.

Pēc konstrukcijas, objekta vai kuģa vispārējas apskates veikšanas mūsu inženieri izstrādā individuālu risinājumu cīņai pret koroziju, kas atbilst pasūtītāja prasībām, ņemot vērā apkārtējo vidi un materiālu.

ikonka vnimanie 50x53Visas mūsu kontroles sistēmas ir izstrādātas saskaņā ar starptautiskajiem Nacionālās korozijas inženieru asociācijas standartiem.

Izņemot krasta būvju un konstrukciju apkopi, veicam dažādu kuģu daļu kontroli un apkopi zem ūdens,kā arī ierīces, kas tiek ietekmētas ūdens rezultātā (piemēram, balasta cisternas un caurules), kas galvenokārt pakļautas korozijai.

Daļām, kas ir visvairāk pakļautas korozijai, mēs pievēršam īpašu uzmanību:

  • Kuģa ārējais korpuss;
  • Stūres;
  • Kardāns;
  • Ķīļa tilpums;
  • Priekšgala regulējošā ierīce;
  • Kravas tanki;
  • Balasta tanki;
  • Citi tanki;
  • Caurules, nesošās balastu/kravu.

Korozijas kontrole un savlaicīga tās novēršana ir viens no vadošajiem mūsu darbības virzieniem.

Ir dažādi veidi, kā aizsargāt kuģa korpusu un citas kuģa daļas no korozi-jas . Atlasītā metode ir atkarīga no aizsargājamās zonas, tās formas un apkārtējās vides.

Savā darbā mēs galvenokārt izmantojam antikorozijas krāsas - metāla un/vai organiskās krāsvielas.

Īstenojam ilgtermiņa monitoringu un profilaktisko apkopi, lai būtu efektīva aizsardzība pret korozijas ietekmi.

Lai uzzinātu vairāk par LV GROUP unikālo pieeju Kuģniecības industrijas problēmu risināšanai un noskaidrotu, kā mēs varam palīdzēt jūsu biznesam, sazinieties ar mums šodien.

очищаем суда от коррозии

        

Tālrunis: +371 67 262636
WhatsApp: +371 29 606 838
Esam: Linkedin, Facebook
Dzirkaļu iela 44, Rīga, LV-1057
Mēs izmantojam sīkdatnes
LV Group, izmanto sīkdatnes (cookies) un trešās personas reklāmas un analītikas sistēmas. Ja Jūs turpināt izmantot šo vietni Jūs dodat piekrišanu sīkdatņu savākšanai un uzglabāšanai savā ierīcē.