KUĢNIECĪBAS INDUSTRIJA

ĢENERATORU TĪRĪŠANA

Ģeneratori sniedz nozīmīgu ieguldījumu jebkura kuģa vai jebkuras spēka iekārtas kopīgā ražīgumā, tāpēc ir pelnījuši pareizu lietošanu un tehnisko apkopi, un tāpēc ir nepieciešams nekavējoties novērst bojājumus.

Plānotās profilaktiskās apskates un tehniskā apkope samazina prob-lēmas ar šo ierīci. Veicamās apkalpošanas frekvence ir atkarīga no jaudas tipa, tā piemērošanas jomas un no apkārtējās vides apstākļiem.

Piezvanot LV GROUP ekspertam pa tālruni +37167262636, un izstāstot par savu kuģi un ierīces tipu, kas ražo elektroenerģiju, Jūs saņemsiet iepriekšējā attīrīšanas biežuma novērtējumu.

Tomēr mūsu kontroles un attīrīšanas metodika neļauj veikt vispārēju at-zinumu par darbu veikšanas steidzamību, jo ir jāpievērš uzmanība vibrācijai, pārmērīgai sasilšanai un anomālam troksnim. Tas viss norāda inženierim ekspertam par iespējamu ātru iekārtu bojājumu.

Piemēram, pārmērīgs siltums (pārmērības noteikšanu sk. Kuģu termogrāfiskā inspekcija) ir slikta dzesēšanas zīme, ko var izraisīt putekļu vai eļļas uzkrāšanās, vai iekšējais bojājums. Putekļi un/vai eļļas būtiski ierobežo gaisa plūsmu caur visu ierīci. Lai noteiktu šīs problemātiskās vietas, mēs veicam termogrāfisko inspekciju.

Ievērojiet, ka galvenais bojājums, ko izraisa siltuma pārpalikums, ir tas, ka izdalāmās enerģijas pārpalikums paātrina izolācijas novecošanas procesu un samazina tās kalpošanas termiņu.

Praktiskais noteikums LV GROUP, ko Jūs varat izmantot, ir tas, ka izolācijas kalpošanas termiņš samazinās divreiz, salīdzinot ar normālu lietošanas laiku par katriem 10 °C, kas pārsniedz tā aprēķina temperatūru.

Ģeneratora tīrīšana uz vietas.

Piedāvājam pārbaudītu attīrīšanas procesu no piesārņojuma uz vietas, kur izmanto tikai ūdeni un specializētu attaukošanas šķīdumu. Process darbojas šādi:

 • Судоходная индустрия - чистка генератораNeliela izjaukšana. Statorus un rotorus atstājam uz vietas. Tādējādi pēc tīrīšanas nav jāveic izlīdzināšana. Noņem tikai piekļuves paneļus un dažos gadījumos atdzeses ventilatorus.
 • veic rotora, statora, ierosinātāja rotora un ierosinātāja statora megome-triskos testus, pirms un pēc attīrīšanas procesa.
 • Notīrīšanai izmantojam speciālu attaukotāju uz ūdens pamata un dematerializētu karsto ūdeni.

Kad mazgāšana ir pabeigta, visu ierīci cieši aizveram un žāvējam ar portatīvo sasildīšanas un žāvēšanas sistēmu.

Ja ģenerators netiks notīrīts laikā?

 • Vāja, nepietiekama statora spoles atdzesēšana izraisa temperatūras paaugstināšanos ar turpmāku iespējamu strāvas atvienošanos.
 • Strādājot ar pilnu slodzi, maksimālā jauda samazinās līdz 40-50%. Pēc tam, kad temperatūra paaugstinās līdz kritiskajai atzīmei, notiek strāvas atvienošanās. Tā rodas katastrofāla situācija, ja kuģim ir vajadzīgi visi elektrības piegādātāji, kas dod strāvu dažādām kravas operācijām.
 • Ja netīrumi krājas lēnām un,ja neseko līdzi visas ierīces stāvoklim, tad mūsu prakse rāda, ka šajā gadījumā lūzums notiek pēkšņi, un visnepiemērotākajā brīdī. Bez tam ar vienu tīrīšanu būs par maz. Eļļa un dubļi ar laiku sabojās laku un izolāciju spolēs. Netīrumi, kas nonāk iekšpusē var piesārņot šo vidi un tādējādi samazinās elektriskā izolācija. Tas jau būs dārgs remonts.
 • Slaucīt ar saviem spēkiem, bez īpaša aprīkojuma ar ķīmiskiem šķīdinātājiem, ļauj noņemt eļļu un netīrumus no labi redzamām daļām, bet nenoņem piesārņojumu no iekšējām daļām.

Unikāla mūsu uzņēmuma darba metodika, kas mūs atšķir no citiem uz-ņēmumiem.

Ir izstrādāti un tiek lietoti ātri iztvaikojoši šķīdinātāji.

 • Strādājam bez rotora demontāžas, bez jebkādu komponentu izņemšanas
 • Kvalificēti servisa inženieri veic tīrīšanu, mazgāšanu un pārbauda:
 • Statora, rotora, statora ierosinātāja un rotora ierosinātāja izolāciju. Šis darbs notiek kopā ar kuģa elektriķi vai galveno inženieri.
 • Izolācijas pārbaude, ko reģistrē speciālā formā. Šajā formā mēs norādām izolācijas vērtību pirms un pēc tīrīšanas. To parakstīs galvenais inženieris un sekos apkopes pārskats.

Ģeneratora tīrīšanas procedūra no LV GROUP:

 • Pirms attīrīšanas uzsākšanas veicam izolācijas pārbaudi kopā ar kuģa elektriķi vai galveno inženieri.
 • Eļļas un netīrumus apstrādājam ar attaukojošām ziepēm uz ūdens pa-mata, nekaitīgām izolācijai un lakošanai.
 • Pēc attaukošanas ziepes tiek notīrītas ar 70/80 grādus tīru,karstu ūdeni. Šim nolūkam izmantojam nelielu augsta spiediena tīrītāju ar atvērtu sprauslu.
 • Šo procedūru atkārtojam vairākkārt, kamēr visas ierīces detaļas un tinumi ir tīri. Ūdens tiks likvidēts, un, ja nepieciešams, apkalpojošais inženieris izmantos sūkni ūdens savākšanai līdz uzsilšanas procesa sākumam.
 • Žāvēšana aizņem no 30 -100 stundām, atkarībā no visas ierīces lieluma un gaisa plūsmas, kas iet caur ierīci.
 • Gaisu silda līdz 95/100 0 C, ventilators nodrošinās labu siltuma plūsmu caur visu ierīci.
 • Mēs vēlamies, lai galīgā izolācijas rādīšana būtu pastāvīga 300C laikā.

Gala rezultāts ir ģenerators ar palielinātu kalpošanas termiņu, samazinātu dīkstāves laiku un ietaupītu naudu.

Darbu varam veikt pasūtītājam ērtā vietā.

Pasūtītāji parasti vēlas redzēt vienu mūsu inženieri, kurš visu darbu veic pats , palīgā viņam pasūtītājs piestiprina palīgu no ekipāžas locekļiem pirmajās divās darba dienās katrā objektā.

Visi instrumenti un materiāli, kas mums vajadzīgi, lai veiktu darbus uz-kopšanai, tiek ievietoti vienā kastē ,paliktņa lielumā.

ikonka vnimanie 50x53Mūsu pieredze rāda, ka nav vēlams tīrīt elektroenerģijas izstrādes ierīces ar elektrotīrītāju un CO2 (sauso ledu) šādu iemeslu dēļ:

Elektrotīrītāji

 • Elektrotīrītāji ir ļoti gaisīgi. Tie ātri iztvaiko. Tik ātri, ka faktiski nesasniedz netīrumus un traipus, kas sakrājas starp tinumiem.
 • Elektrotīrītāji ir vai nu fluorogļūdeņraži , vai metilholofori (1,1, 1 trihloretāns). Šīs ķīmiskās vielas ir bīstamas un toksiskas, un to izmantošana aizliegta vietās, kur strādā personāls.
 • Tie ir ugunsbīstami un veicina ugunsgrēka izcelšanos un izplatīšanos.

Mūsu pieredze rāda, ka nav vēlams tīrīt elektroenerģijas izstrādes ierīces ar elektrotīrītāju un CO2 (sauso ledu) šādu iemeslu dēļ:

Sausais ledus (CO2):

 • Piesārņojumu tīrīšana ar sauso ledu nav iespējama grūti pieejamās vietās.
 • Pastāv ievērojams risks sabojāt izolācijas laku siltuma trieciena re-zultātā, īpaši, ja darbu veic nepieredzējis darbinieks.

Mūsu metodei nav neviens no uzskaitītajiem trūkumiem, jo attīrītāja sastāvā ir tikai ūdens un ūdenī šķīstošs attaukotājs.

Tīrās iekārtas priekšrocības

Šīs ierīces priekšrocības pēc tās profesionālas attīrīšanas pēc mūsu metodikas:

 • Optimizēts darba ražīgums.
 • Palielināts darbaspējas ilgums, pateicoties zemākai siltumslodzei.
 • Dīkstāves laika samazināšana un izmaksu samazināšana.
 • Nenotiek jaudas samazināšanās augsto tinuma temperatūru dēļ.

Ja vēlaties uzzināt detaļas – zvaniet mums pa tālruni +37167262636.

Image

        

Tālrunis: +371 67 262636
WhatsApp: +371 29 606 838
Esam: Linkedin, Facebook
Dzirkaļu iela 44, Rīga, LV-1057
Mēs izmantojam sīkdatnes
LV Group, izmanto sīkdatnes (cookies) un trešās personas reklāmas un analītikas sistēmas. Ja Jūs turpināt izmantot šo vietni Jūs dodat piekrišanu sīkdatņu savākšanai un uzglabāšanai savā ierīcē.