ATJAUNOŠANA PĒC ŪDENS BOJĀJUMIEM

KĀ TIEK VEIKTA AR ŪDENI BOJĀTA KUSTAMĀ UN NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA STRUKTURĀLĀ ŽĀVĒŠANA?

Lai gan ūdens ir dzīvība, bet nekontrolēts tā daudzums ir kaitīgs, apdraud cilvēku veselību un mantu.

Ja agrāk pēc liela daudzuma ūdens iedarbības uz mantu, to utilizēja dažādu sēnīšu un dažādu veidu infekciju izplatīšanās dēļ, tad tagad ar mūsdienīgām tehnoloģijām, mantas utilizēšana un stipri cietušā nekustamā īpašuma nojaukšana ir pēdējais līdzeklis.

Ar ūdeni bojātas mantas un telpu atjaunošana pašlaik ir galvenais darbības virziens, ja tiek piemērota struktūržāvēšanas metode.

Kā LV GROUP atjaunošana palīdz saglabāt īpašumu?

Lai samazinātu ūdens ietekmes rezultātā radītos bojājumus, ir nepieciešami apmācīti speciālisti, kuri zina, kā novērst visas iespējamās sekas. Lai gan profesionāļiem jāzina, kā novērst bojājumus, viņam jāzina arī, kur atrodas šie bojājumi un to avots.

Visi mūsu īpašuma atjaunošanas speciālisti ir apmācīti veikt ūdens likvidācijas un bojājumu atjaunošanas darbus.

 • Izmantojam lielus ventilatorus, mitruma savākšanas putekļsūcējus un sūkņus visu ārējo un iekšējo virsmu žāvēšanai no paklājiem, līdz koka un betona konstrukcijām.
 • Izžāvēsim visu,ko ietekmējis mitrums, bet glābjam to, ko reāli varam glābt bez draudiem veselībai.
 • Cenšamies atjaunot visas personiskās lietas (grāmatas, mākslas priekšmeti, mēbeles u.c.).
 • Attīram un nosusinām bojātos posmus, lai novērstu pelējuma pieaugumu.

ŪDENS IEDARBĪBAS REZULTĀTĀ RADUŠOS BOJĀJUMU NOVĒRŠANA

Kāds ir pirmais pieredzējuša speciālista solis, lai atjaunotu bojājumus no applūšanas?

ustranenie povrezdenija vodoj krTas ir redzamā ūdens savākšana no virsmām un mitruma likvidācija vietās , kur tas varēja iekļūt. Pat tad, ja ūdens vairs nav redzams, īpašums nevar nožūt līdz savam sākotnējam stāvoklim, jo ir liels mitruma daudzums, kas iesūcies sienās, grīdās, mēbelēs, paklājos un citā mantā.

Profesionālis izmantos specializētu tehniku: rūpnieciskas klases ventilatorus, mitruma savākšanas putekļsūcējus un ūdens likvidācijas sūkņus.Visdrīzāk, jums nav atbilstoša aprīkojuma, jūs neesat apmācīts un sagatavots, lai atrisinātu šo situāciju patstāvīgi un pareizi. Tas ir normāli, tāpēc izsauciet pieredzējušus speciālistus, kuri daudzas reizes nodarbojušies ar šādu atjaunošanos. Un dariet to pēc iespējas ātrāk.

PIRMS TELPU ŽĀVĒŠANAS IR JĀLIKVIDĒ VISS ŪDENS NO TELPĀM

Pirmais svarīgākais solis

Pirmais svarīgākais solis sākot īpašuma atjaunošanu pēc bojājumiem no ūdens iedarbības mājā vai birojā ir elektrības atslēgšana, kā cilvēka dzīvības un veselības apdraudējuma avots. Tādā veidā var likvidēt arī īssavienojuma rašanos.

Lai darbinieki būtu drošībā, otrajam solim jānovērš turpmākā ūdens pieplūšana, ja tāda ir. Šis process ir detalizēti aprakstīts remontdarbos.

Ūdens iedarbības rezultātā radīto bojājuma nozīmīguma novērtējums.

Novērtējot un klasificējot ūdens zaudējumus, restauratori zinās, kāda attīrīšanas metode un kādas iekārtas izmantot, kas atbilst Būvniecības un restaurācijas Institūta noteiktajiem standartiem attiecībā uz attīrīšanu un restaurāciju.

Piemēram, ir četras ūdens ietekmes rezultātā radīto bojājumu sadales :

 • no 1. klases (vismazākais absorbētā un iztvaikotā ūdens daudzums).
 • līdz 4. klasei (īpašās žāvēšanas situācijas).

Ir arī trīs ūdens kategorijas, kas rada zaudējumus:

 • 1. kategorija vai tīra ūdens avots;
 • 2. kategorija, kas attiecas uz pelēko ūdeni;
 • 3. kategorija - ļoti antisanitāri ūdeņi, piemēram, plūdu ūdeņi, notekūdeņi un ūdens, kas piesārņots ar fekālijām.

Tālāk tiek organizēta piekļuve drošam elektrības pieslēgumam,lai varētu pieslēgt iekārtas,kuras likvidēs ūdeni,veiks žāvēšanu un dezinfekciju..

Bieži nākas izmantot iegremdējamos sūkņus, lai likvidētu ūdens krājumus dažādās konstrukcijās apkārt applūdušajām telpām, piemēram, šahtām, pagrabiem un citām zemām vietām, kur ūdens pārpalikumi ieplūst un sakrājas.

Ūdens pārpalikumu likvidācija

Ir ļoti svarīgi gūt priekšstatu par ūdens bojājuma pakāpi un veikt pirmos soļus pelējuma pieauguma novēršanai. Daudzreiz jau ir pierādīts, ka,lai izveidotos pelējums,pietiek ar to,ka netīrais ūdens ir stāvējis diennakti.

Tas nozīmē, ka pirmajās 24 stundās ir jālikvidē ūdens pārpalikumi telpā, lai izvairītos no sēnītes un pelējuma veidošanos telpā.

Bet ūdens var sakrāties spraugās un plaisās, piemēram, zem parketa vai linoleja, ko nepieredzējis speciālists var neieraudzīt.

Šajā posmā tiek izmantotas infrasarkanās kameras, atklāšanas iekārtas un mitruma līmeņa pienācīga attēlošana objektā. Par siltumtelevīzijas kamerām sīkāk lasiet sadaļā “Tehnovīzijas”. Pienācīgi apmācīti speciālisti izmanto infrasarkanos un digitālos attēlus, lai noteiktu bojājuma pakāpi.

Žāvēšana

Šis pēdējais solis garantē, ka visas telpas un īpašums tajā ir pilnībā sausi, un mitruma līmenis ir normāls,tāds,kāds bija pirms applūšanas ar ūdeni.

Pastāv dažādas nosusināšanas metodes, un katra ir atkarīga no situācijas nopietnības. Atkarībā no izmirkšanas un bojājumu pakāpes izstrādātas dažādas telpu un mantas žāvēšanas metodes, kuras ietver attiecīgās iekārtas lietošanu:

 • Gaisa dzinēji.. Tie palīdz izžāvēt telpas un mantu, kontrolējot mitrumu un veicina gaisa cirkulāciju. Strādājot ēkā, gaisa dzinēji likvidē šķidrumus no visiem porainajiem materiāliem, ieskaitot paklājus un koksni. Jebkuru atlikušo ūdeni no jebkura cita materiāla,vai tā ir ir siena vai paklājs, likvidē ar sarežģītākāku iekārtu palīdzību.
 • Gaisa nosusinātāji. Tie likvidē mitrumu no gaisa un palīdz likvidēt atlikušo mitrumu biroja vai mājas vidē. Plaši, profesionāli izmantojam: vienkāršs nosusinātājs vai aukstumnesēja žāvētājs. Šīs klases žāvētāji atdzesē līdz nepieciešamajai temperatūrai gaisu, lai samazinātu tā spēju noturēt mitrumu. Rezultātā notiek kondensācija ap dzesēšanas iekārtu spolēm. Šo mašīnu lietošana lielos mērogos ļauj ātri likvidēt pārmērīgu mitrumu no gaisa, neatstājot ūdeni birojā, ražošanā vai sadzīvē. Līdz ar to nebūs seku pēc applūdināšanas un netiks nodarīts kaitējums ēkai un īpašumam, kas atrodas tajā. Konkrētais aprīkojuma tips ir atkarīgs no applūduma apjomiem un pakāpes, kā arī no atjaunošanas darbu apjomiem.

Ar īstu profesionāļu palīdzību iespējams veiksmīgi noņemt mitrumu, un jebkādu kaitējumu no ūdens uzņēmumā vai mājās var samazināt līdz minimumam. Tomēr katrs darbs ir unikāls un prasa tūlītēju un rūpīgu izmeklēšanu. Tas palīdz izstrādāt pasākumu plānu, kas balstīts uz iepriekšminētajiem soļiem, lai efektīvi atjaunotu īpašumu pēc bojājuma ar ūdeni.

Image

Žāvēšanas režīma kontrole turpmākajās dienās.

Protams, žāvēšanas process nebūs viencēlienā. Ļoti ātri izžūšana noved pie sasprēgājumiem un īpašuma bojāšanās. Tāpēc individuāli dažādām lietām izvēlas atbilstošus žāvēšanas režīma parametrus.

Izžāvētajās telpās uzstādītās iekārtas darbosies triju vai četru dienu laikā ar ikdienas pārbaudēm, lai noteiktu šo telpu stāvokli un tajās esošo mantu stāvokli.

Speciālisti kontrolēs, un nepieciešamības gadījumā regulēs temperatūru un mitruma līmeni šo pārbaužu laikā. Viņi arī pārbauda, vai jāveic papildu pasākumi žāvēšanas procesa paātrināšanai.

Žāvēšanas process tiks uzskatīts par pabeigtu tikai tad, ja ir ievēroti noteiktie kritēriji.

Pateicoties speciālām iekārtām un pieredzei, kas nepieciešama struktūržāvēšanai, noteikums izmantot profesionāla restaurācijas uzņēmuma pakalpojumus ir obligāts, protams, ja ir mērķis maksimāli saglabāt savu īpašumu, un samazināt izdevumus par šo procesu.

LV GROUP ir labākā izvēle. Zvaniet uz mūsu karsto ārkārtas reaģēšanas līniju 24/7/365 pa tālruni

 +371 29 606 838    +371 67 262 636

lai saņemtu papildu informāciju un palīdzību.

        

Tālrunis: +371 67 262636
WhatsApp: +371 29 606 838
Esam: Linkedin, Facebook
Dzirkaļu iela 44, Rīga, LV-1057
Mēs izmantojam sīkdatnes
LV Group, izmanto sīkdatnes (cookies) un trešās personas reklāmas un analītikas sistēmas. Ja Jūs turpināt izmantot šo vietni Jūs dodat piekrišanu sīkdatņu savākšanai un uzglabāšanai savā ierīcē.