ATGŪŠANA PĒC UGUNS BOJĀJUMU

KĀ NOVĀKT DŪMUS UN KVĒPUS PĒC UGUNSGRĒKA?

Dūmi ar sodrējiem un kvēpiem sajaucas ar tīru gaisu un iekļūst citās telpās. Un, tā, ka sodrēji un kvēpi ir smagāki par gaisu, tie nosēžas uz krāsotām virsmām, paklājiem, mēbeļu apšuvumiem, aizkariem, pat iekļūst slēgtajos skapjos, kur glabājas veļa, apģērbs un jebkādas citas lietas.

Ugunsgrēku rezultātā cietušo lietu un priekšmetu izžāvēšana un ventilācija,kā arī lietu un priekšmetu ,kas nav atjaunojami,utilizācija, ir efektīvs pirmais solis. Bet ar to nepietiek.

Rūpīga nogulumu un smaku attīrīšana un neitralizācija nepieciešama pirms jebkura remonta.

katla tīrīšana no sodrējiem pēc ugunsgrēka

VISPĀRĪGĀ ATTĪRĪŠANAS TEHNIKA, KO IZMANTO LV GROUP

Ir atšķirīgi 2 ugunsgrēku veidi, kas prasa dažādas attīrīšanas metodes.

 • Uguns ar augstu skābekļa saturu izraisīs putekļveida kvēpu veidošanos,
 • Lēnā degšana zemā skābekļa saturā izraisīs mitrus treknus nogulumus, kas viegli izsmērējās.

Tīrīšanas režīmā ir jāņem vērā šīs atšķirības.

Tīrīšanas darbības:

 1. Izvēdinām telpas dabiskās vedināšanas ceļā (atveram logus utt.), vai piespiedu (speciālas sausināšanas iekārtas izmantošana) ventilāciju. Ja ugunsdzēsēji dzēšanas procesā izmantojuši lielu daudzumu ūdens, tad telpu žāvēšana ir obligāta, lai novērstu pelējuma veidošanos, kas sāk veidoties jau pēc 12 stundām.
 2. Veicam šķirošanu, lai noteiktu, kādas lietas un priekšmetus iespējams attīrīt, kādas utilizēt.
 3. Attīrināmie priekšmeti tiek sakārtoti rindā, lai cik ātri vien iespējams attīrīt tos,atkarībā no tā,cik ātri katrā no tiem ieēdas kvēpi.
 4. Tiek likvidēts īpašums,kas nav atjaunojams,lai likvidētu smakas.
 5. sagi po ocistkiUzstādām papildu gaisa nosusinātājus, mitruma kontrolei telpā (relatīvais mitrums), īpaši vietās, kur ūdens tika izmantots uguns dzēšanai.
 6. Tiek noslaucītas visas metāla virsmas ar speciāliem līdzekļiem, lai novērstu rūsas un plankumu rašanos.
 7. Plastmasas virsmas, piemēram, PVC logi. Īpaši pievēršam uzmanību krāsotajām virsmām gaišās un baltās krāsās, izmantojot vājo sārmu.
 8. Šis mazgāšanas līdzeklis ir nepieciešams, lai noņemtu iespējamos skābos kvēpus , kas aktivizējas, ja gaisā ir mitrums, un, lai tie nesaēstu virsmas. Tā mēs novēršam deguma smakas izdalīšanos un vajadzību pēc periodiskas krāsošanas.
 9. Neizmantojam dezodorantus un citas vielas, kas maskē smakas, bet nelikvidē tās.
 10. Tām virsmām, kuras neattīras ar iepriekš uzskaitītajām metodēm, iz-mantojam speciālu aprīkojumu, piemēram, smilšu strūklu, attīrīšanu ar sauso ledu vai veicam lāzertīrīšanu. Kā arī apstrādājam ar tvaiku un veicam ķīmisko tīrīšanu.

Definēto bojājumu tipu attīrīšanas metodes

Likvidējot bojājumus pēc ugunsgrēka ar augstu skābekļa saturu, iz-mantojam speciālus sausus attīrīšanas sūcējsūkļus, lai noņemtu sākotnējos nogulumus. Pēc tam apstrādājam ar mazgāšanas līdzekļiem ar zemu sārma saturu un beigās - noskalojam.

Zema skābekļa trūkuma dēļ neizmantojam īpašos sausos sūcējsūkļus, jo tie var izraisīt kvēpu slīdēšanu . Tas ir acīmredzams fakts, par kuru aizmirst attīrīšanas uzņēmumi, kas nesen uzsākuši savu dar-bību,tādējādi piešķirot sev papildu darbu.

Pēc ugunsgrēkiem ar zemu skābekļa saturu mēs izmantojam speciālus mazgāšanas līdzekļus ar augstu sārmu saturu.

Pēc tam rūpīgi nomazgājam ar tīru ūdeni, jo vielu atliekas reaģē ar krāsām,kas turpmākajā darba procesā tiks uzklātas.

BOJĀJUMI UGUNSGRĒKA DĒĻ VIRTUVĒ:

Bojājumi ugunsgrēka dēļ virtuvē prasa rūpīgāku attīrīšanu, jo sadegušiem produktiem ir mazākas sastāvdaļiņas, un tiem ir noturīgāka smaka.

Parastajā, pat profesionālajā attīrīšanā kvēpu atliekas var būt slikti redzamas, bet suspendētās daļiņas ir vairāk gaisīgas. Tāpēc smakas ir noturīgākas.

LV GROUP attīrīšanas metodes ietver:

 • Apstrāde ar zema spiediena smilšu strūklu.
 • Strūklapstrāde ar nātrija biokarbonātu.
 • Strūklapstrāde ar sauso ledu.
 • Lāzera tīrīšana.
 • Apstrāde ar tvaiku.
 • Ķīmiskā apstrāde.

Novācam dūmus un kvēpus

Kvēpi ir eļļa, un tā ir jānoņem ar vakuuma ierīci.

 1. ubiraem dim i kopotj smjagkih poverhnostejDaži mūsu pasūtītāji paši ir centušies attīrīt lietas un audumu virsmas, izmantojot putekļsūcējus, tādā veidā sagādājot vēl lielāku kaitējumu, jo izmantotie uzgaļi ievada kvēpus vēl dziļāk, bet sadzīves putekļsūcēja filtrs ir pietiekami porains, lai noturētu kvēpus. Strādājot ar šiem putekļsūcējiem, kvēpi tiek izmesti atpakaļ istabā. Tā kaitīgās daļiņas izplatās visā istabā, un pēc šādas tīrīšanas veikt profesionālu attīrīšanu ir daudz grūtāk. Mums šādai tīrīšanai ir speciāls vakuuma uzgalis, un šajā gadījumā vakuums izvada kvēpus no audumu virsmām, ar tālāku to izolāciju.
 2. Paklāju tīrīšanai izmantojam rotācijas skruberi vai speciālo izvadu, atkarībā no attīramās virsmas.
 3. Apģērba, veļas un gultas piederumu mājas mazgāšana nelikvidē ugunsgrēka smaku un paliek audos ļoti ilgu laiku, kamēr visas nesadegušās vielas netiks izskalotas ar ūdeni. Parastā mazgāšana parasti nedod vajadzīgo efektu, tāpēc ir jāveic vai nu ķīmiskā tīrīšana vai ozonēšana.

Cietiem materiāliem - porainām virsmām (krāsotas virsmas, flīzes, apmetums, tapetes, atvērta koksne) izmantojam specializētu vielas aprīkojumu un attīrīšanas metodiku no mūsu kolēģiem no ASV.

Drošības padomi atjaunošanas laikā.

Ja jums ir notikusi nelaime un ugunsgrēkā ir cietusi jūsu manta vai prece, tad nav vērts mēģināt pašam ķerties pie tīrīšanas. Iepriekš konsultējieties ar speciālistiem, kuri jau vairākkārt ir palīdzējuši citiem.

Lūk, daži vienkārši padomi, kas palīdzēs jums pašiem saglabāt drošību, saglabāt mantu un preci pēc ugunsgrēka.

 • Neizmantojiet elektriskās ierīces, kas bija blakus ugunij.
 • Neizmantojiet griestu lampas, ja griesti ir mitri.
 • Nepieskarieties ne pie kā pirmās pārbaudes laikā, lai novērstu kvēpu pārnešanu no viena priekšmeta uz citu.
 • Nemazgājiet aizkarus vai citus materiālus, kam var būt vajadzīga ķīmiskā tīrīšana.

Nekautrējieties vērsties pēc profesionālās palīdzības atjaunošanas darbos.

Lai saņemtu papildu informāciju, sazinieties ar mums LV GROUP nodaļā - attīrīšana pēc ugunsgrēka, un mūsu speciālisti palīdzēs jums iziet no šīs sarežģītās situācijas ar minimāliem zaudējumiem.

 +371 29 606 838    +371 67 262 636

Чистим от копоти и неприятного запаха гари

        

Tālrunis: +371 67 262636
WhatsApp: +371 29 606 838
Esam: Linkedin, Facebook
Dzirkaļu iela 44, Rīga, LV-1057
Mēs izmantojam sīkdatnes
LV Group, izmanto sīkdatnes (cookies) un trešās personas reklāmas un analītikas sistēmas. Ja Jūs turpināt izmantot šo vietni Jūs dodat piekrišanu sīkdatņu savākšanai un uzglabāšanai savā ierīcē.